Öltöztesse otthonát színekbe – avagy a színek hatása a hangulatra

Felhasználó értékelés
Nagyon rosszNagyon jó 

Vásárláskor az emberek több mint 80 százalékánál meghatározó szerepet játszanak a színek. Ennek egyik oka, hogy a színek bizonyítottan hatnak az érzékszerveinkre, befolyásolják érzéseinket. Ennek hatását tehát otthonunkban is érvényesíthetjük. A megfelelő árnyalat kiválasztása ugyanis segíthet az adott helyiség hangulatának megteremtésében.

 

A rózsaszín nem csak a kislányoké

Az idei év trendszíne a rózsaszín és annak különböző árnyalatai. Annak ellenére, hogy egy általános színről van szó, a rózsaszín ritkán kap helyet a gyerekszobán kívüli helyiségekben. Pedig a szelídséget, az érzékenységet és a nyugalmat szimbolizálja. A belső terekben harmóniát, nyugalmat, barátságos hangulatot teremt, elősegíti az érzelmi nyitottságot és a kommunikációt. Tökéletes választás lehet a nappaliba is, hiszen ez az otthon központi helye, ahol a legtöbb családi esemény zajlik. Ezzel szemben a konyhába ne válasszuk, mert fokozhatja az édesség iránti vágyunkat.

 

Ha a nappaliban a rózsaszín mellett döntünk, ne feledkezzünk meg a mértékletességről, hiszen nem a giccses megjelenés a cél. Bőven elég egy-egy ízléses kiegészítő vagy bútordarab. A rózsaszínre festett falakhoz fehér vagy csokoládébarna árnyalatú bútor illik leginkább” - magyarázta Ambrózai Zsuzsanna, a legnagyobb magyar bútor webáruház, a mabyt.hu munkatársa. A nappaliban az olyan dinamikus színektől sem kell tartanunk, mint a piros vagy a lila, mert ezek is számos pozitív hatással bírnak, növelik az aktivitást és erősítik az összetartozás érzését.

Az élénk színek fokozzák a játékosságot

Az idei nyár divatszínei a neon színek, amelyeket bátran használhatunk az otthonunkban is. Ezek az élénk árnyalatok örömöt, frissességet és elégedettséget sugároznak, jó hangulatot teremtenek és serkentik a kreativitást is. Túlzásba esni viszont nem szabad, mert a különböző árnyalatú neon színek kombinációja túlzóan hathat, akár rossz közérzetet is okozhat.

A gyerekszoba is különlegessé tehető ezekkel a hangsúlyos színekkel, ugyanis a gyerekek esetében fokozzák a játékosságot, fejlesztik a képzeletet, ezzel pedig elősegítik a gyermek fejlődését. Itt az élénk neon színek kombinációjától sem kell tartani. Egy-egy neon színű kiegészítő vagy kisebb bútordarabok – polcok, székek – is helyet kaphatnak a gyerekszobában.

A hálószobában ne vigyük túlzásba a feketét

A fekete szín még ma is tabunak számít. A rózsaszínnel ellentétben nyugtalanságot, szorongást, depressziót, szomorúságot is okozhat. Ha azonban helyesen használjuk, akkor igazán elegáns és modern hatást kelthet a szobában. A fekete nem ajánlatos nagy falfelületekre, sokkal inkább kiegészítő színként, akár fehérrel kombinálva. Kisebb felületeken vagy fali dekorációként azonban önmagában is nagyon mutatós.

Ha a feketével szemben legyőztük az előítéleteinket, akkor a hálószobába is becsempészhetjük egyfajta titokzatos és elegáns hatást keltve. Válasszuk a fekete és a fehér kombinációját, mindezt kisebb bútordarabok vagy kiegészítők formájában. Visszafogottabb alternatíva lehet a szürke, amely eleganciát, precizitást és méltóságot sugároz. Ezüstös árnyalatban még inkább kiegyensúlyozott és nyugodt hatást kelt” – tette hozzá Ambrózai Zsuzsanna, a mabyt.hu magyar bútor webáruház munkatársa. A szürkéhez és a feketéhez hasonló atmoszférát teremt a hálószobában a lila, amely egyben a békesség színe is.

Extra tipp: Válasszunk színt személyiségtípus szerint

Lakásunk színeit alapvető személyiségjegyeink alapján is megválaszthatjuk. Az aktív, vidám és barátságos szangvinikusok színe a sárga. Ez a szín frissítően hat és optimista hatást kelt. A szangvinikusok bátran válasszanak kör alakú, sárga dohányzóasztalt a nappaliba vagy akár egy szintén ebben az árnyalatban készült ágyat a gyerekszobába.

A melankolikusok a kék árnyalatai között érzik igazán jól magukat, amelyek nyugalmat és harmóniát árasztanak. Ehhez a nyugalomhoz járulhat hozzá egy kék fotel a nappaliban vagy épp egy kék irodai szék a dolgozószobában.

Ha személyiségtípusunk kolerikus, akkor számunkra ideális lehet a temperamentumos és dinamikus piros. A hálószobában visszaköszönhet ez a szín egy piros ruhásszekrény, a nappaliban egy piros fotel vagy kanapé formájában. Az intenzív piros mellé a semleges színek az ideálisak, mint a fehér, a szürke, vagy az olyan nyugtató árnyalat, mint a zöld.

A biztonságot és nyugalmat árasztó zöld a flegmatikusok kedvelt színe. Válasszunk fotelt vagy kanapét ebben a színben, de világos bútorokkal és kiegészítőkkel kombinálva a zöld tökéletes szín lehet a falakon is.

Íme, a titok hogy gyönyörű virágzó muskátlink legyen nyáron

Mi a titok, hogy az erkélyen egész nyáron át gyönyörű, dúsan virágzó muskátliban gyönyörködjünk? Összeszedtünk néhány hasznos tippet, amelyeket betartva a legszebb muskátlival dicsekedhetünk lakóhelyünkön. >>>>>>>

 

Így készítsünk habkönnyű túrógombócot

Íme egy habkönnyű túrógombóc recept, amelyet még a kezdő háziasszonyok is eltudnak pillanatok alatt készíteni.

Bővebben...

Egzotikus pulykarolád banánnal és mandarinnal

Hogyan illik össze a pulykahús, a banánnal és mandarinnal? Remekül. Ha valami egyedi és különleges íz világra vágyik, bátran készítse el ezt a finom egzotikus ételt.

Bővebben...

Ma debütál Lady Gaga Million Reasons videoklipje az MTV-n

Ma este debütál Lady Gaga Million Reasons című videoklipje világszerte az MTV csatornáin. A sláger a sztár ötödik, Joanne címet viselő stúdióalbumának legsikeresebb kislemeze, a toplistákat döntögető Perfect Illusion mellett.

Bővebben...

Zsinórban három hete A mi kis falunk a legnézettebb műsor

Harmadik hete az RTL Klub fikciós sorozata, A mi kis falunk vezeti a legnézettebb műsorok top50-es listáját a kereskedelmi célcsoportban.

Bővebben...

Ezeket edd reggelire, ha több energiára vágysz

Azt már biztosan hallottad eleget, hogy reggelizni márpedig muszáj. Lehet, hogy igyekszel is betartani, de nem mindig van rá lehetőséged, vagy jártál már úgy, hogy a nehéz, rosszul megválasztott ételek megülték a gyomrodat. Adunk pár tippet, milyen a jó reggeli, ami energiát ad, táplál, de nem hizlal:

Bővebben...

Ne számold a kalóriákat, inkább csökkentsd a cukorbevitelt!

Sokan salátaevéssel és futópaddal próbálják megőrizni az egészségüket. A szakértők szerint azonban a cukorfogyasztás csökkentésével mérsékelhető a betegségek kockázata.

Bővebben...

Íme, a titok hogy gyönyörű virágzó muskátlink legyen nyáron

Mi a titok, hogy az erkélyen egész nyáron át gyönyörű, dúsan virágzó muskátliban gyönyörködjünk? Összeszedtünk néhány hasznos tippet, amelyeket betartva a legszebb muskátlival dicsekedhetünk lakóhelyünkön.

Bővebben...

A legszebb tavaszi kúszónövény a lilaakác!

A lilaakác az egyik legszebb tavaszi kúszónövény, amely hatalmas lila színű fürtjeivel, valódi romantikus hangulatot ad kertünknek. Csavarodó kúszó hajtásaival a lilaakác akár 10 méter magasra is megnőhet, ültethetjük pergola, rács, vagy házfal mellé is.

Bővebben...

Ültessünk pipacsot a kertünkbe!

A díszmák egyik rokona az útmentén nyíló gyönyörű nyári díszpipacs. Ismerjük meg a családtagok tulajdonságait.

Bővebben...

Hírlevél feliratkozás

E-mail cím:*
Név:

 

A nagy fűnyíró körkép!

A fűnyíró gép minden kertésznek hatalmas segítséget jelent a kerti pázsit gondozásánál, ám a mai hatalmas választékban gyakran elveszünk.

Bővebben...

Költöztesd ki kedvenc karosszékedet a kertbe! Fotókkal!

Itt a jó idő, egyre többször a hőmérséklet megközelíti a 20-25 fokot! Itt az idő kiköltöztetni kedvenc karosszékedet, és asztalodat a kertbe, hogy a jó időben pihenj, elolvass egy jó könyvet, vagy meghívd a barátaidat egy kávéra, teára! Ehhez mutatunk most pár ötletet és tippet!

Bővebben...

Új teszt mutathatja, kinél nagyobb a gyomorrák kockázata

A Gut április száma egy olyan új kilégzési tesztet mutat be, mely jelezheti, hogy a bélrendszeri betegek közül kinél kell számolni a gyomorrák kockázatával.

Bővebben...

Ön tudna szex közben SMS-t küldeni?

Egy friss kutatás szerint a főiskolások napi 100 SMS-t is az útjára indítanak, méghozzá a lehető legváratlanabb és legfurább időpontokban és helyszíneken.

Bővebben...

Redőnyakció!

Redőny Akció!

Ha ön 10 nm felett rendel tőlünk redőnyt most 10 % árengedményt adunk!

Redőnyklinika.hu: Megoldás meleg helyzetekre!