Amikor a körmünk beszél helyettünk

Felhasználó értékelés
Nagyon rosszNagyon jó 

Körmünk ápolására különösen figyelni kell, mert az arcunk után ez a második testrészünk, amit mindenki láthat, még a hidegebb napokon is. Éppen ezért nem hanyagolhatjuk el a kezünket és körmünk sem elégszik meg egy reszeléssel.

A bőrünk állandó hőmérséklet-ingadozásnak van kitéve, amelyet csak akkor tudunk kiküszöbölni, ha minden kézmosás után, a hidegebb hónapokban pedig még gyakrabban bekenjük egy kis hidratálókrémmel. Hosszadalmas megoldásnak tűnik, ám bőrünk meghálálja majd a törődést, és a ráncok sem mélyednek el annyira. Intenzív ápolást nyújthatunk bőrünknek, csak egy pamutkesztyűt valamint egy drogériákban kapható zsíros krémet kell beszereznünk. Este, lefekvés előtt vastagon kenjük be vele a kezünket, majd húzzuk rá a kesztyűt, és reggelre puhává válik a kézfejünk.

 

Hetente egyszer mindenki beiktat egy otthoni vagy szakember által végzett manikűrt. Minden alapvető ápolást magunk is elvégezhetünk, így csak akkor érdemes hozzáértő emberhez fordulni, ha gombás vagy más fertőzés tarkítja körmünket, amely gondosabb odafigyelést igényel.

A körömápolás első lépése mindig a már nem kívánt körömlakk lemosása legyen, lehetőleg acetonmentes vegyszerrel. Majd áztassuk be a kézfejünket egy lapos tál vízbe, melybe fürdősókat is keverhetünk. Tíz perc elteltével a körmök puhábbak lesznek, így könnyebben formázhatjuk őket valamint a körömágy bőrét is egyszerűen el tudjuk távolítani. Akár a feltűnő, akár a visszafogott színekre voksolunk, mindenképpen használjunk előtte körömerősítő lakkot, majd csak utána kenjünk rá más színt. Köztudott, hogy a sötét színektől elszíneződik a köröm, ezért havonta egyszer beiktathatunk egy „pihenő hetet”, amikor csak színtelen körömerősítőt teszünk a körmünkre.

Ha fontos nap előtt állunk, és van egy kis időnk szépítkezni, érdemes a letisztított körmünkre ricinus- vagy jojobaolajat kenni majd megvárni, amíg beszívódik. Ez egy hosszadalmasabb megoldás, azonban annál hatásosabb!

 

A körmünk egészsége azonban nemcsak a külső ápoláson múlik, hanem az is fontos, hogy belülről lássuk el vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Ma már bármelyik drogériában és gyógyszertárban kapható kifejezetten a haj, bőr és köröm erősítésére szolgáló vitaminkészítmény. Noha minimum két hónapig kell alkalmaznunk ahhoz, hogy észrevehető legyen a változás, mégis megtérül majd a befektetésünk.

A hidegebb napokon kiszáradhat a bőrünk, a körmünk pedig fénytelenné és töredezetté válik. Ápoljuk naponta a kézfejünket, hiszen sokkal könnyebb megelőzni a problémát, mint később orvosolni!

Szerző: Malya Kinga

Íme, a titok hogy gyönyörű virágzó muskátlink legyen nyáron

Mi a titok, hogy az erkélyen egész nyáron át gyönyörű, dúsan virágzó muskátliban gyönyörködjünk? Összeszedtünk néhány hasznos tippet, amelyeket betartva a legszebb muskátlival dicsekedhetünk lakóhelyünkön. >>>>>>>

 

Töltött dagadó gombával

A töltött dagadó már önmagában is egy finom laktató étel, de gombával gazdagítva még finomabb.

Bővebben...

Desszert- és kávépillanatok húsvétra

A négynapos húsvéti hétvége jó alkalmat biztosít arra, hogy kicsit hátradőljünk, és egy kávé és egy könnyű desszert társaságában élvezzük a pihenést. Akár együtt vagyunk a családdal, akár szűk körben tartjuk a húsvétot, egy kis kényeztetés még kellemesebbé teszi az ünnepet.

Bővebben...

Zsinórban három hete A mi kis falunk a legnézettebb műsor

Harmadik hete az RTL Klub fikciós sorozata, A mi kis falunk vezeti a legnézettebb műsorok top50-es listáját a kereskedelmi célcsoportban.

Bővebben...

Gyerekek uralkodtak a 103.9 Sláger FM stúdiójában

Gyerekek vették át az irányítást a 103.9 Sláger FM stúdiójában, a Sláger Reggelben, ugyanis Vágó Piros és Abaházi Csaba vendége volt Kertész Sándor és 6 kislánya.

Bővebben...

Koplalás helyett a spirituális fogyókúra az új divat

Tavasszal még gluténmentes diétával sanyargatta magát Cate Blanchett és Julia Roberts, hogy a legjobb formájában mehessen az Oscar-gálára, mára már Hollywoodban is a spirituális diéta a legnagyobb divat.

Bővebben...

A fogyás minden életkorban jót tesz a szívnek és az érrendszernek

A fogyás a felnőttkor bármelyik szakaszában egészséges, hiszen hosszú távon előnyösen hat a szívre és az érrendszerre – olvasható egy friss tanulmányban, amely a The Lancet Diabetes & Endocrinology című szakfolyóiratban jelent meg.

Bővebben...

Íme, a titok hogy gyönyörű virágzó muskátlink legyen nyáron

Mi a titok, hogy az erkélyen egész nyáron át gyönyörű, dúsan virágzó muskátliban gyönyörködjünk? Összeszedtünk néhány hasznos tippet, amelyeket betartva a legszebb muskátlival dicsekedhetünk lakóhelyünkön.

Bővebben...

A muskátli ültetése és gondozása

Muskátli: ( pelargonium) A kertbarátok körében az egyik legkedveltebb kerti növény a muskátli! Hazánkban szinte nemzeti növénynek tartják, nyáron minden háznál találkozunk vele.

Bővebben...

3 különleges fenyőfa amelyek szoliter növényként is szépek!

Bemutatunk három különleges fenyőt, amelyekkel nem találkozunk mindennap a hazai kertekben!

Bővebben...

A gyeptrágyázás menete

Ha szép pázsitot szeretnénk nyárra a tápanyagokat itt is érdemes pótolni, Ismerjük meg a gyep trágyázás menetét és pontos idejét.

Bővebben...

A kezdő kertészek 10 leggyakoribb hibája I. Rész

A kertészkedés sok tanulást és ismeretgyűjtést igényel, ennek ellenére kellemes kikapcsolódást jelenthet, remek stresszűző, így megéri a befektetett időt és energiát.

Bővebben...

Ön hány évesnek érzi magát?

Azok az emberek, akik „lélekben fiatalnak” érzik magukat, nagyobb valószínűséggel élnek hosszabb életet.

Bővebben...

Milyen allergénekre számíthatunk húsvétkor?

Nyuszi, barka, locsolókölni, tojás. Az ünnep elengedhetetlen kellékei, sokak számára jelenlétük mégis többet árt, mint gondolnánk.

Bővebben...

Redőnyakció!

Redőny Akció!

Ha ön 10 nm felett rendel tőlünk redőnyt most 10 % árengedményt adunk!

Redőnyklinika.hu: Megoldás meleg helyzetekre!