7 játék, ami összehozza a családot

Amikor egy szabad délutánra vagy napra összejön a család, az mindig remek lehetőséget biztosít a fiatalabbaknak és az idősebbeknek egyaránt. Akár a szűkebb, akár a tágabb család találkozik, a kicsik játszhatnak egymással, miközben a felnőttek megtudhatják, ki hogy halad a munkával, az autóvásárlással vagy éppen hogy a gyerekek hogyan teljesítenek az iskolában. Ez persze mind szuper, hiszen a jó kapcsolatok alapja, hogy tudjuk, kinek mi történik az életében.
Ám ha egy kicsit több időnk van, érdemes lehet a „kötelező körökön” túllépni, és még közelebb hozni egymáshoz a családtagokat – például néhány szórakoztató, interaktív játékkal, amit mindenki élvezni fog!

Tény, hogy nem mindig egyszerű feladat megtalálni azt az elfoglaltságot, ami mind a gyerekek, mind a felnőttek számára izgalmas. A gyerekek érdeklődési körüktől függően vágyhatnak arra, hogy a szobájukban lapuló Transformers-játékokkal indítsanak egy támadást, vagy éppen hogy a Barbiházban játsszanak el néhány jelenetet a kedvenc figuráikkal. A felnőttek számára ugyanakkor ez nem túl szórakoztató, így inkább hagyják, hogy a gyerekek egymást szórakoztassák.

Ezzel alapvetően nincs is baj, ám ha az a cél, hogy összehozzuk a családot, érdemes inkább interaktív társasjátékokat, minden korosztály számára élvezhető vetélkedőket kitalálni. Ezekben ugyanis mindenki kiélheti a kreativitását, szabadjára engedheti a képzeletét, vagy élvezheti, ahogyan a futkározás – vagy a boldog gyerekzsivaj – hatására felszabaduló endorfinoknak köszönhetően szárnyalni kezd a jókedve.


7 játék az egész családnak

Az alább felsorolt játékokhoz nincs szükségünk sok eszközre, elpakolhatjuk a játék-autópályákat, a Transformers-játékokat, a babákat és társaikat. Ennek ellenére biztosak lehetünk abban, hogy minden családtag remekül fogja érezni magát!


Bújócska

Nem véletlenül egy klasszikus, régi kedvenc a bújócska, hiszen megvan benne minden, ami egy jó játék feltétele: izgalom, várakozás, logika, egy kis testmozgás és természetesen a játékosok közötti kohézió épülése. (Ez utóbbi különösen igaz, ha csapatokban játszunk.) Ezt természetesen a legjobb kültéren játszani, így előnyben vannak azok, akik kertes házban élnek, de egy nagyobb, többszobás lakásban is rengeteg lehetőség rejlik – legyen a feladat ezek megtalálása!


Kitalálósdi

Nem feltétlenül van szükségünk egy Activity-re, mi magunk is készíthetünk kártyákat különböző feladványokkal. Ezek kitalálása során persze figyelembe kell vennünk, hogy mi az, amit a gyerekek még nem ismerhetnek, legyen az egy film vagy egy idegen szó. Ugyanakkor azt se feledjük, hogy a nagyszülők között akadnak, akik nincsenek tisztában a legújabb mesékkel vagy azzal, hogy mik azok a Transformers-játékok. Ha ezekkel számolunk, rengeteg vicces pillanatot élhetünk át, amíg a játékosok próbálják elmutogatni vagy lerajzolni a feladványt, miközben mindenki – főleg a saját csapatuk – szurkol nekik.


Családi ki mit tud

Éneklés, szavalás, miniszínház vagy egy hangszeren való ügyeskedés: mindegy, hogy ki miben jeleskedik, egy családi ki mit tud alkalmával megmutathatja! Érdemes azonban nem egyfajta versenyként felfogni az egészet, nehogy sértődés legyen a vége, koncentráljunk inkább arra, hogy mindenki jól érezze magát! Készítsünk együtt színpadot, díszletet, alkossunk csapatokat vagy induljunk egyéniben!


Kincskereső

Jó adag kreativitást igényel egy kincskereső megszervezése, de abszolút megéri, hiszen mind a felnőttek, mind a legkisebbek remekül szórakozhatnak. Ezt érdemes már előre elkészíteni: írjunk fejtörőket, találós kérdéseket, készítsünk egy kincskereső térképet, ami az összejövetel helyszínét fedi le! A legjobb megoldás, ha a térképen megtalálható összes pont rejt valamilyen meglepetést és egy „kulcsot” a következő helyszín megtalálásához. Ezzel akár egy egésznapos izgalmas programot alkothatunk az egész csapatnak!


Idézet-kitaláló

Ha a család kedveli a versenyeket, írjunk össze egy sor idézetet olyan forrásokból, amiket mindenki ismerhet a társaságból! Ezek származhatnak animációs filmekből, klasszikus mesékből, versekből vagy gyerekdalokból is. Ezután dobjunk be mindet egy kalapba, amiből sorban húzunk! A húzó mindig felolvassa a feladványt, a többiek pedig próbálják kitalálni egy bizonyos időkereten belül. A pontozást, a „rablási lehetőségeket” és a többit mi magunk dolgozhatjuk ki.


Mi van a kalapban?

Magyarországon kevésbé népszerű, pedig remek szórakozás a „Mi van a kalapban?” Ez is igényel némi előkészületet: fogjunk egy sor hétköznapi tárgyat, amelyeket valamilyen módon ragasszunk vagy illesszünk össze, esetleg kenjük be azokat valamivel! Például foghatunk egy krumplit, amit körbetekerünk ragasztószalaggal, egy összetekert konyharuhát, amibe belecsavarjuk a gyerekek egyik plüssét – és így tovább! A játékosoknak pedig bekötött szemmel kell rájönniük, mit is fognak a kezükben.


Építkező

Valóságos házi színházat hozhatunk létre a nappaliban, ha „bunkerépítésbe” kezdünk! Csak a képzeletünk szabhat határt annak, hogy mennyire használjuk ki a lehetőségeinket és a rendelkezésünkre álló eszközöket. Egészen biztos, hogy a gyerekek imádni fogják, a felnőttek pedig biztosíthatják számukra a biztonságos játékot és a plusz ötleteket, amelyekkel új szintre emelhetik a búvóhelyüket.

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.