Könyvből neveljük e gyermekünket?

Azonban az első gyermek érkezése után mindennaposak a bizonytalankodások, hiszen még minden olyan „új”. Felelősséggel tartozunk valakiért. Egy apró kisbabáért, egy érző csemetéért, a mi gyermekünkért. Mindenki a világon a legjobb szülő akar lenni. A legjobbat és a legtöbbet megadni gyermekének.

De mit tegyek, ha sokat sír? Vegyem fel, vagy inkább hagyjam a kiságyban, elég neki ennyi tej, időre etessek vagy igény szerint, nincs így melege, vagy nem fog így megfázni?

Az élet, az első babával egyszerre csodálatos és merev is. Mindenki más tanácsot ad, és mindenki jobban nevelné gyermekét, mint az éppen aktuális szülő. „Kedves anyuka, miért nem adja már oda gyermekének a kifli csücskét, had nőjön hamar jó nagyra!”-„Nehogy etesse már azelőtt gyermekét, amíg ki nem bújtak a fogacskái”!

Gondoljunk bele, 100 évvel ezelőtt még milyen nagy szavuk volt nagymamáinknak. Amit az idősek mondtak, az volt a helyes. Nem volt görcsölés, bizonytalanság. Napjainkra azonban eltűntek a nagycsaládos életformák, és egyre inkább szakkönyvekre bízzák a szülők a gyereknevelést, mintsem a nagyszülőkre. Ugyanis a gyereknevelés egy komoly tudomány, és nagy felelősséggel jár, így jobb ezt igazán hozzáértő emberekre bízni-vallják a modern kor fiataljai. A könyvesboltok polcai tele vannak gyereknevelési kötetekkel. Követhetjük az aktuális trendet, vagy kiválaszthatjuk a legszimpatikusabbat véletlenszerűen is, de egy biztos, lesz miből válogatni. Oldalakon keresztül kifejti majd a szerző, hogy mikor kell etetni gyermekünket, vegyük e fel, ha sír, és hogy hogyan öltöztessük. Ezek mind jó alapot jelenthetnek az újdonsült szülők számára, hiszen a gyereknevelés valóban nem kis feladat, de jön a kérdés: Az ilyen könyvek képesek az összes gyereknevelés során adódó milliónyi probléma mindegyikére választ adni? Jó e, ha tökéletes szülők akarunk lenni?


Arra mindenki viszonylag hamar rá fog jönni, legkésőbb a második gyermek érkezéséig, hogy könyvből nem lehet gyereket nevelni. Nem szabad előfeltevésekkel indulni, hiszen minden apró baba új meglepetést tartogat. Egy idő után kialakul a szülőkben a rutin, elmúlnak a görcsös hétköznapok és a tapasztalatnak köszönhetően hamar tudni fogják, mivel adhatják a legtöbbet és legjobbat gyermeküknek. Ha megkap mindent a baba, ami testi és lelki fejlődését segíti, akkor mosolygós, nyugodt lesz. Többet ér a simogatás, a törődés, mint azon görcsölni, hogy vegyük e fel, ha sír, vagy inkább hagyjuk a kiságyban.

Lehetünk e tökéletes szülők? Ez vajon mennyire segítené gyermekünk felnőtté válását és szellemi fejlődését? Legjobb szülők vagyunk akkor is, ha hibázunk, és bár a tévedést nehéz elismerni gyermekünk előtt, de soha ne felejtsük el. Ők ebből is tanulnak.

 

Szerző: Bruszel Dóra

 

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.