Ezek lehetnek a tavaszi fáradtság tünetei

Már a tél végén elkezdődik a tavasz: előbújik az első napsugár, újra csicseregnek a madarak, olvad a hó, és kimerészkedik a hóvirág, az ibolya, majd a többi szépséges tavaszi virág. Óriási változás kezdődik el a természetben, melynek számtalan kedvező megnyilvánulása van. A levegő egyre melegebbé válik, megtelik finom virágillattal, a téli egyhangúságot felváltja a tavasz színpompája, zöldülnek, lombosodnak a fák, sarjad a fű, csörgedeznek a patakok.

Mi, emberek, alig várjuk, hogy ez megtörténjen, de érdekes módon magunkon nem a megújulást és a felfrissülést érezzük, hanem éppen ellenkezőleg: a tavaszi fáradtságot!

Mik a tavaszi fáradtság tipikus tünetei, és mik nem azok?

Tavaszi fáradtság tipikus tünetei

  • Erőtlenség, energiahiány, tényleges fáradtságérzés. – Ez a tél végére kiürülő vitaminraktárak miatt van, hogy azt érezzük, mintha hegyeket hordtunk volna el a hátunkon, közben meg csak lehajoltunk egy 5 forintosért.
  • Alvászavar – reggel fáradtabban ébredsz, mint ahogy este lefeküdtél, és egész éjjel forgolódtál. Szintén a vitaminhiány miatt alakul ez így, mert ilyenkor tényleg az utolsó tartalékainkat éljük fel.
  • Ezekből eredő rosszkedv, szemléletváltozás – elkezdjük az addig szeretett dolgainkat is unni, sőt, utálni is, mert a testi elfáradás-érzet miatt lelkileg sem tudunk feltöltődni.

A megoldás: napfény, zöldségek, gyümölcsök és vitaminok!

Mi NEM a tavaszi fáradtság tipikus tünete?

Ha ezeket tapasztalod, inkább menj orvoshoz, mert több állhat ezek hátterében, mint tavaszi fáradtság:

- Indokolatlan fogyás – nem fogyózol, mégis fogysz.

- Indokolatlan hízás – pajzsmirigy problémára utalhat, ha nem eszel többet, mégis hízol.

- Remegés, izomgyengeség – anyagcserezavar is lehet a háttérben.

- Farkaséhség tör rád a semmiből – szintén anyagcserezavarra utal.

- Homályosan látsz, de percekig – nem valószínű, hogy a tavaszra fogható.

- Ha felállsz pl. a székről, megszédülsz – akár a mellékvese kimerülése is lehet, nem játék!

A tavaszi fáradtság tünetei gyorsan el fognak múlni ha elkezdesz primőr zöldségeket, gyümölcsöket, és a turbóhatás kedvéért vitaminokat is fogyasztani.
Jó egészséget!

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.