Hogy érdemes tisztítani az öltönyt?

Kényes kérdés, ám a megoldás sokkal egyszerűbb, mint ahogy azt a legtöbben gondolják. De már most leszögezzük, hogy tény, az extra bánásmód elengedhetetlen, ugyanakkor nem nagy ördöngösség a kivitelezés.

Mi jellemzi az alapanyagot?

A speciális tisztítás, mint elvárás, nem alaptalan. Az öltöny nadrág, és úgy általában a szekció tagjai gyapjúból készülnek, immár évszázadok óta. Mivel nagyon rugalmas, kiváló hőtartási adottságokkal rendelkezik, valamint páraáteresztő tulajdonsága sem hétköznapi, így méltán maradt a legkedveltebb anyagok egyike. De a pamut, illetve a kasmír is ide sorolható, pláne, hogy utóbbit csak magában sohasem alkalmazzák, hanem a többiekkel keverve.

Persze csak erről a témáról oldalakon át mesélhetnénk, de most legyen ennyi elég. A felsorolásból is kiderül, hogy specifikus anyagokról beszélünk, amiknek fajtánként eltérő lehet az érzékenysége, finomsága, törékenysége. Az úgynevezett magas mikronszámú alternatívák lágyak, egyúttal finomabbak, törékenyebbek, azaz az esetükben ritkán javasolt a vegyszeres tisztítás. Konkrétan a legjobb a mosást teljesen elkerülni, és a száraztisztításra alapozni.

Nincs más megoldás, csak a tisztító?

Azért ennyire nem fekete-fehér a helyzet. Igen, vannak szituációk, amikor a szennyeződés mértéke, fajtája megköveteli a szakértelmet, s ilyenkor az otthoni praktikák közel sem elegendőek. Viszont többnyire egyetlen ruhakefével, illetve folttisztítóval egészen szép eredmények érhetőek el.

Ha az öltöny illata nem a legjobb, ami előfordulhat túl gyakori, vagy történetesen túlságosan ritka hordásnál, akkor a szellőztetés bármennyire régimódi ötletnek tűnik, annál hatásosabb, ráadásul nem kell hozzá semmi különleges, pusztán a friss levegő.

Ha végül mégis elkerülhetetlen a tisztító felkeresése, akkor íme, egy kis útmutatás a gyakoriságra vonatkozóan. Ha az öltöny ritkán látott vendég, akkor évente egy-két alkalom bőven elegendő a kitisztíttatására, viszont ha mindennapos ruhadarab, akkor három havonta is érdemes élni a tisztító biztosította előnyökkel. Meg persze akkor, ha valamilyen orvosolhatatlan foltbaleset történik.

 

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.