A golgotavirág gondozása és teleltetése!

Hazánkban is ismert igen sokszínű virág, amelynek őshazája Brazília, és Mexikó. Ott akár 80 méterre is megnőhet ez a különlegesen szép növény. Európában a XVII. században jutott el a növény, és az óta már számos fajtája létezik. Nálunk a legismertebb a kék virágú golgota, de ma már rózsaszín, sárga virágú golgota is kapható. Ha megfelelő klímát biztosítunk a golgota számára egész nyáron, de akár ősszel is díszít színpompás virágaival.

A golgotavirágot gondosan kell kezelnünk télen és nyáron is. Tavasszal, amikor az idő már kellően felmelegedett, szedjük elő a golgotánkat, és kezdjük el a kinti meleghez szoktatni.

A legjobb, ha kertben vagy szabadban neveljük tovább a nyár folyamán kedvencünket. Szükségünk lesz egy nagyobb rácsra vagy pergolára, amire felfuttathatjuk erős kapaszkodó indáit. Nyáron félárnyékos szellős helyre tegyük a cserepét, öntözzük folyamatosan a földjét, és hetente egyszer adjunk neki tápoldatos vizet.

Az első erős hajtásokat érdemes visszavágni, mert így még bokrosabb, és dúsabb hajtásokat hoz a nyár folyamán. A fiatal golgotát évente egyszer ültessük át, erre a legjobb időszak a tavasz, mielőtt kihelyezzük a szabadba a növényt. Jó vízáteresztő laza virágföldet válasszunk, és két számmal nagyobb cserepet. Ha nincs lehetőségünk kitenni a szabadba a golgotát, és lakásban neveljük, gondoskodnunk kell a megfelelő páratartalomról, ezért állítsuk a cserepet kavicsos tálcára.

A golgotavirág másik különlegessége a tojás alakú gyümölcse, ami ehető, bár nálunk még kevesen fogyasztják. Viszont ha olyan szerencsések vagyunk, hogy gyümölcsöt is hozott növényünk, de nem szeretnék megenni, a magját felhasználhatjuk szaporításra. A magvetés ideje következő év tavasszal, laza földbe elvetve próbálkozhatunk vele.

Nagyon fontos a golgotavirág téli pihentetése, mert anélkül nem kapunk szép növényt nyáron. Télen vigyük a növényt egy védett fagymentes helyre, és tartsuk 5-10 fokos hőmérsékleten. A locsolást csökkentsük le, épp csak annyi vizet adjunk neki, hogy a földje ne száradjon ki teljesen, a tápoldatozást hagyjuk el. Ha növényt télen is hajtatjuk és locsoljuk nyáron satnya felnyurgult hajtásokat kapunk, és a virágzás is elmarad.

A növény főbb igényei:

Fényigény: Nyáron kedveli a félárnyékos helyeket, de lakásban tartva szüksége van a fényre, a tűző naptól védjük a növényt.

Vízigény: Nyáron a nagy melegben akár naponta is locsolhatjuk a földjét, télen csökkentsük le minimálisra az öntözést.

Tápanyag: Tavasztól őszig tápoldatozuk rendszeresen.

Hőmérséklet:

Nyáron átlag meleg télen 5-10 fok az ideális számára.

Páratartalom. nyáron a lakásban tartott golgota igényli a magas páratartalmat, ezért a cserepét állítsuk kavicsos tálcára.

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.