Miért nem virágzik a karácsonyi kaktusz?

 

A karácsonyi kaktusz a Brazil őserdők mélyéről származik, ahol a párás meleg klímán remekül érzi magát. Mégis meglepő módon, nálunk jobban kedveli a hűvösebb hőmérsékletet, így csak télen virágzik.

Ma már hazánkban is elterjedt közkedvelt dísznövény vált belőle, amelynek a tartásához kell némi odafigyelés, mert sajnos könnyen elpusztul.

Egyszer egy idős kertész bácsit megkérdeztünk mi a titka a karácsonyi kaktusznak, hogy tényleg karácsonyra kezdjen el virágozni. A válasz az volt, hogy nyáron szinte hagyni kell teljesen kiszáradni a növényt. Ezen eléggé meglepődtünk, de kipróbáltuk, egy cserép karácsonyi kaktuszt, nyáron épp csak annyira öntöztünk, hogy a gyökere ne száradjon ki teljesen, majd októbertől elkezdtük nagyon lassan emelni az öntözés adagját, végül novemberben már az öntöző víz mellé tápoldatot is adagoltunk, és valóban a karácsonyi kaktusz gyönyörű virágot hozott.

Tehát a titok, hogy nyáron hagyjuk, hogy a növény kipihenje magát, ne akarjuk virágzásra bírni, ne adjunk neki tápoldatot, és épp csak annyit locsoljuk, hogy a gyökerek életben maradjanak. Ha van kertünk, vagy egy védett erkélyünk, oda is kitehetjük nyáron pihenni.

Télen a karácsonyi kaktusznak, fontos az állandó hely, tehát ha egyszer egy helyiségben jól érzi magát, ne tegyük át másik helyre.

A locsolásnál is nagyon fontos hogy az arany középutat válasszuk számára, ne öntözzük túl a földjét, mert a gyökerek könnyen rothadásnak indulhatnak, de ne is hagyjuk kiszáradni. Az általános tanács, miszerint hetente egyszer, vagy háromszor kell a karácsonyi kaktuszt öntözni, azért nem megfelelő, mert minden lakásban mások a körülmények a növény számára. Így a locsolás mennyisége függ az adott lakás hőmérsékletétől, páratartalmától és egyéb klimatikus viszonyától. Érdemes akkor meglocsolni a növényt télen, ha a föld felső rétege már kissé száraz, és természetesen nagyon fontos, hogy ha a növény kaspóban, vagy más virágtartóban van elhelyezve, ne álljon meg a cserép alatt az összegyűlt víz.

 

Ahhoz hogy a növény virágot hozzon, világos helyre állítsuk a cserepét, de a fűtőtesttől lehetőleg távolabb, mert a túlszáraz, levegő a bimbók leesését okozhatja.

Természetesen minimum kétévente egyszer tavasszal, érdemes egy nagyobb cserépbe is átültetni a növényt, hiszen a túl kevés virágföld is a virágzás elmaradását okozhatja.

Ha ezeket az alapszabályokat betartjuk a növény gondozása során, biztosak lehetünk benne, hogy minden karácsonykor gyönyörű virágzó karácsonyi kaktusz fogja otthonunkat díszíteni.

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.