A fürdés megnyugtat és ellazít minket!

 

De a fürdés során nem árt néhány alapszabályt betartani, hiszen a rendszeres forró fürdő nem csak a bőrünket szárítja ki, de akár a vérkeringést is megterhelheti.

A jó fürdő egyik alapszabálya, hogy a víz ne legyen túl forró, és 15 percnél tovább ne tartózkodjunk a kádban. Fürdés után törölközzünk meg, majd jó alaposan kenjük be magunkat testápolóval, hogy az elvesztett nedvességet pótoljuk a bőrnek.

Végül pedig feküdjünk be az ágyba és takarózzunk be, majd jöhet a jól megérdemelt pihenés. A fürdőnket gazdagíthatjuk különböző illóolajokkal, gyógynövényekkel, habfürdővel, tengeri sóval, mézzel, citrommal, vagy más fürdőadalékkal. Így máris egy otthoni wellness kezelésben veszünk részt.

 

Ha túl forró vízben fürdünk, bőrünk zsírt és vizet is veszít, és a vérkeringésünket is túlterheljük. A vérnyomás betegségben vagy szívbetegségben szenvedők mindenképp kerüljék a forró fürdőt, de gyulladásos betegségek esetén sem szabad forró vízben fürdeni.

Az ideális fürdővíz hőmérséklete 35-38 C fok, de még ebben az esetben se tartózkodjunk 15 percnél hosszabb ideig a vízben. Hetente két fürdőnél többet nem ajánlatos venni, de aki ennél többször szeretne hetente fürdeni, 10 percnél tovább ne tartózkodjon a fürdőkádban.

Akárcsak a zuhanynál a fürdőnél is vehetünk reggeli fürdőt és esti fürdőt. Ha reggel ébredés után szeretnénk megmártózni a fürdőkádban, zárjuk a fürdőt mindig egy hideg zuhannyal, amely felpezsdíti a várkeringésünket.

Az esti fürdő végén is vehetünk egy gyors meleg zuhanyt, amelynek a célja, hogy az esetleges fürdőhabot, vagy szappant lemossuk magunkról.

Fürdés után kenjük be bőrünket testápolóval, méghozzá úgy hogy bőrünket nem töröljük teljes szárazra, mert a testápoló krém jobban beszívódik, ha a bőrünk még egy kicsit nedves.

Ezt olvastad már?

5 tipp, hogyan legyünk szépek smink nélkül!

3 kevéssé ismert házi praktika körömgomba ellen

3 szuper gyors filléres arcpakolás recept

3 egészséges recept mikrozölddel felpörgetve

Ahogy a tudatos táplálkozás iránti igény fokozódik, a mikrozöldek egyre inkább a kertészkedés és a gasztronómia élvonalába kerülnek. A mikrozöldek nem csupán ízükkel és textúrájukkal járulnak hozzá ételeinkhez, hanem kiváló tápanyagforrások is, tele vitaminnal és ásványi anyaggal. Ebben a cikkben mélyebben belemegyünk a mikrozöldek jótékony hatásaiba, és megosztjuk, hogyan termeszthetjük otthon őket, valamint három egészséges receptet is mutatunk, amelyekben ezek a kis zöldek szerepelnek.

Bővebben

5 tavaszi gyümölcs, amely a fogyókúrában is segíthet

Lassan megérkezik a bikiniszezon, ideje, hogy formába hozd magad. A tavasz erre a legideálisabb évszak, hiszen a sok friss zöldség és gyümölcs megkönnyíti számodra a sikeres súlycsökkenést. Ezúttal 5 finom tavaszi gyümölcsöt ajánlunk neked, melyek segíthetnek, hogy ledobd magadról a plusz kilókat.

A túlsúly nem lehet akadály, avagy hogyan kezdjünk plusz kilókkal futni

Az idő előrehaladtával, ha finoman szeretnénk kifejezni a korosodást, nagyon könnyen felszedhetünk plusz kilókat, amelyeknek az eltüntetése bizony nagyon gyakran hosszadalmas és néha bizony keserves erőlködések közepette valósítható csak meg. Ilyenkor, amikor ötletelünk a „mikénten”, természetesen a futás az elsők között juthat az eszünkbe, mint az egyik leghatékonyabb alternatív megoldás a koplalás mellett.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.