Pünkösdi rózsa ültetése és metszése

A pünkösdi rózsának tulajdonképp semmi köze a rózsákhoz, csak a neve utal, rá mivel a bazsarózsák családjába tartozik. Évelő növény, amely 70-80 cm magas bokros növény, hatalmas rózsaszín, mályva vagy piros virágokkal díszít a kertben. Virágának igen erős jellegzetes a rózsára hasonlító illata van.

Bár virágzása nem tart túl sokáig, látványa mégis kárpótol minket. Májustól július elejéig folyamatosan nyílnak a szebbnél szebb színes virágok, amelyek csak pár napig virítanak, de egy bokron akár 20-30 virág is lehet.

Kedveli a napos meleg kerteket, ezért csak olyan helyre ültessük, ahol kap elég napfényt. Az ültetés ideje július augusztus, hogy a tél beállta előtt gyökeret tudjon növeszteni. Télen érdemes a növényt kissé betakarni, nehogy kifagyjon erre a falevél vagy a faforgács is megfelel. Tavasszal érdemes a bokrot visszametszeni, és egy két rügyet kivágni, mert így még nagyobb virágot kapunk.

Talajban nem válogat, mégis ültetés előtt, vagyis ősszel érdemes egy kis szerves trágyát keverni a talajhoz. Tavasszal és nyáron ne adjunk neki trágyát, mert könnyen kiégeti a növényt. Aki lekésett az őszi ültetésről, tavasszal is elültetheti a növényt, sok kertészetben már kapható cserepes pünkösdi rózsa. Kb. a 3. évtől virágzik teljes pompájában. Ha nagy virágokat szeretnénk, a borsónyi oldalrügyeket el kell távolítani. A dupla hibrideket gyakran karózni kell. A virágzás elmaradásának több, néha egyszerű oka lehet: túl mélyre ültettük, túl sok növénnyel verseng, túl sok N-t kap, a virágrügyek elfagytak, vagy egyszerűen csak kevés a napfény.

 

Mivel gyöktörzses növény, szaporításkor a gyöktörzset kell feldarabolni egy éles késsel. Augusztus és szeptember az ideális a szaporításra. Ezeket a gyöktörzs darabokat ültessük el ősszel. Ne ültessük túl mélyre a növényt, az ideális mélység 10 cm. A növényt nyáron öntözzük folyamatosan, és kéthetente egyszer a virágzás időszakában adjunk neki tápoldatot.

 

Öntözéskor csak a talajt locsoljuk, mert a vízsugárral könnyen leverhetjük a virágszirmokat. Ültethetjük kertbe, vagy nagyobb virágdézsába is.

3 egészséges recept mikrozölddel felpörgetve

Ahogy a tudatos táplálkozás iránti igény fokozódik, a mikrozöldek egyre inkább a kertészkedés és a gasztronómia élvonalába kerülnek. A mikrozöldek nem csupán ízükkel és textúrájukkal járulnak hozzá ételeinkhez, hanem kiváló tápanyagforrások is, tele vitaminnal és ásványi anyaggal. Ebben a cikkben mélyebben belemegyünk a mikrozöldek jótékony hatásaiba, és megosztjuk, hogyan termeszthetjük otthon őket, valamint három egészséges receptet is mutatunk, amelyekben ezek a kis zöldek szerepelnek.

Bővebben

5 tavaszi gyümölcs, amely a fogyókúrában is segíthet

Lassan megérkezik a bikiniszezon, ideje, hogy formába hozd magad. A tavasz erre a legideálisabb évszak, hiszen a sok friss zöldség és gyümölcs megkönnyíti számodra a sikeres súlycsökkenést. Ezúttal 5 finom tavaszi gyümölcsöt ajánlunk neked, melyek segíthetnek, hogy ledobd magadról a plusz kilókat.

A túlsúly nem lehet akadály, avagy hogyan kezdjünk plusz kilókkal futni

Az idő előrehaladtával, ha finoman szeretnénk kifejezni a korosodást, nagyon könnyen felszedhetünk plusz kilókat, amelyeknek az eltüntetése bizony nagyon gyakran hosszadalmas és néha bizony keserves erőlködések közepette valósítható csak meg. Ilyenkor, amikor ötletelünk a „mikénten”, természetesen a futás az elsők között juthat az eszünkbe, mint az egyik leghatékonyabb alternatív megoldás a koplalás mellett.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.