Jöhet a koronavírus második hulláma?

 Van esélyünk elkerülni a koronavírus járvány második hullámát? Erre ma még senki nem tudja a választ, de az biztos, hogy mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy ha fel is üti a fejét egy újabb hullám, az ne legyen súlyosabb, mint amilyen a járvány első szakasza volt. Mit tehetünk ennek érdekében?

A koronavírus helyzet a világban napról-napra változik. A világ számos országában a járvány új erőre kapott, ám ami számunkra aggasztóbb lehet, hogy számos szomszédos országban is emelkedik a betegek száma.

De hogy a járvánnyal kapcsolatban ne csak a negatív adatokat lássuk meg, érdemes megjegyezni, hogy több biztató jel is mutatkozik: az egyik, hogy világszerte egyre több a betegségből felépültek száma, és egyre csökken a betegségből eredő halálozások aránya is – mind hazánkban, mind külföldön - továbbá egyre közelebb vagyunk egy hatásos gyógyszer vagy vakcina felfedezéséhez.

 

Ugyanakkor a szakemberek arra számítanak, hogy ősszel új erőre kap a járvány, és ha addigra sem lesz gyógyszer, sem vakcina, akkor télire súlyos gondokat okozhat, hogy a koronavírus és a szezonális influenzajárvány egyszerre sújtja majd a lakosságot.

Külföldről jöhet a második hullám?

 

A második hullám megjelenése szempontjából a legnagyobb kockázatot az jelenti, hogy külföldről hurcolják be az utazók a vírust, és emiatt emelkedik majd az aktív fertőzöttek száma. Annak érdekében, hogy ennek rizikója minimálisra csökkenjen, a kormány színkódokkal látta el az egyes országokat, zöld, sárga és piros jelzéssel. Zöld jelzést kaptak azok az országok, ahonnan szabad a beutazás, sárgát azok, ahonnan beutazva kéthetes karantén kötelező és egy darab negatív koronavírus teszt, pirosat pedig azok, ahonnan beutazva szintén kéthetes karantén szükséges, valamint két darab negatív koronavírus teszt. Ugyanakkor a piros jelzésű országokból külföldi állampolgárok nem léphetnek be. Arról, hogy egy adott ország aktuálisan milyen színkódú besorolást kapott, a koronavirus.gov.hu oldalon tudunk tájékozódni. A besorolást a kormány heti rendszerességgel felülvizsgálja, és a járványhelyzet alakulása függvényében módosíthatja – akár soron kívül is.

 

Mit tehetünk a második hullám elkerülése érdekében?

 

Bár a világ a kutatóktól és orvosoktól várja a megoldást a járvány megfékezésében, valójában igen sokat tehetünk mi magunk is azért, hogy gátoljuk a vírus terjedését, és ha nem is kerülhető el egy második hullám, legalább a súlyosságát csökkenthessük.

 

  • Légúton terjedő betegségről lévén szó, a koronavírus ellen a legfőbb fegyverünk a maszkviselés. Ezzel tudjuk leginkább elejét venni annak, hogy egymásra leheljünk, köhintsünk, tüsszentsünk, és így fékezhető leginkább a vírus terjedése. A vírushordozók jelentős része ráadásul tünetmentes, ezért még inkább fontos, hogy odafigyeljünk egymásra.

 

  • A maszkviselés a meleg, nyári hónapokban kétségtelenül igen kellemetlen, ennek ellenére legyen erőnk elviselni. Nem véletlenül kötelező továbbra is a boltokban és a tömegközlekedési eszközökön. Csak a szabadban nem muszáj felvennünk, ahol nincsen zsúfoltság, és biztonságosan tudjuk másoktól tartani a legalább másfél méteres távolságot.

 

  • Kerüljük a tömegrendezvényeket, hiszen ahol sokan összegyűlünk közel egymáshoz, ott pillanatok alatt nagyon sok ember kaphatja el a vírust akár egyetlen fertőzöttől is.

 

  • Lehetőleg töltsük belföldön a nyári szabadságunkat. Bármennyire fájó szívvel mondunk le külföldi nyaralásunkról, a saját és a közösség egészsége érdekében, érdemes meghoznunk ezt a fontos döntést, hiszen hallhatjuk-olvashatjuk, hogy más országokban ismét nő a fertőzöttek száma.

 

  • Emellett továbbra is nagyon fontos a megfelelő higiénia és kézfertőtlenítés.

 

Vigyázzunk egymásra!

 

 

Mit tegyünk az állandó éhség ellen?

 A mindennapi élettel járó stressz, az elégtelen alvás, a táplálkozási szokások és egy sor más tényező mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy folyamatosan éhesnek érezzük magunkat, még akkor is, ha nemrégiben ettünk. Szerencsére vannak olyan módszerek és praktikák, amelyek segíthetnek enyhíteni ezt az állandó éhség érzését, és támogatni az egészséges étkezési szokások kialakítását.

3 zsírégető zöldturmix recept reggelire

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik az egészséges táplálkozás is. A reggeli az egyik legfontosabb étkezésünk, amelynek segítségével energiát és vitalitást nyerünk a nap során. Ha szeretnéd felfrissíteni reggeli rutinodat, és egészségesen, mégis finoman indítani a napot, akkor a zöld turmixok ideális választás lehetnek számodra.

© 2008. Noinetcafe. All Rights Reserved.